Radio Temptation
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GANDUL DE SFARSIT DE AN

2 posters

Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty GANDUL DE SFARSIT DE AN

Post  Dama_de_rosu Mon Dec 17, 2012 11:33 am

postati aici gandurile voastre, pentru tot ceea ce a fost anul care trece in curand...
postati aici gandul vostru pentru anul ce o sa vina....
Dama_de_rosu
Dama_de_rosu

Posts : 89
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Gânduri la sfarsit de an

Post  superfluu Mon Dec 17, 2012 12:16 pm

Ca de obicei, bucuroasă sa pălăvrăgesc pe o tema dată, mă grăbesc sa vă mărturisesc ce a însemnat anul acesta pt mine, ce impliniri am avut, ce aşteptari încă aşteptânde, ce dezamăgiri am produs celor apropiaţi mie, ce remuşcari si mulţumiri am avut.
Am totuşi in minte întrebarea decentă şi firească, dacă totuşi interesează pe cineva.
Asa că, fără sa fiu exhaustivă, voi spune doar ca anul 2012 a fost un an obisnuit pt mine, nici mai bun nici mai rau ca altul.Nu mi-am propus ceva special ca ţintă, ca să pot spune ca am atins-o sau că am ratat-o. NU o sa intru în amănunte
Pot spune că in virtual am mentinut prieteniile vechi in măsura în care am fost capabilă să le menţin, unele s-au cimentat, una dintre ele insă s-a diluat până la a rămâne doar cu un convenţional "ce mai faci?", pentru că persoana care ma intreabă, nu mai găseşte in inima sa, ce să imi mai spună.
NU stiu ce imi va aduce bun sau rău 2013...nu îmi pun in gând nimic.
Ştiu ca voi continua să iubesc sincer si curat tot ce am iubit pană acum.
superfluu
superfluu

Posts : 554
Join date : 2011-01-12
Age : 57
Location : Bucuresti

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Darul aşteptat

Post  superfluu Tue Dec 18, 2012 12:17 pm

Când m-am uitat la card,
Mi-au trecut prin miocard,
Prin artere şi prin stenturi
Electrice „curenturi”.

N-aveam nici de bacşis
Să-l dau iute, pe furiş
Dragului de Moş Crăciun
Să-mi dea un dar mai bun.

Am trecut peste „necaz”
Când cu umor şi haz,
Am primit dulce pupic.
Cine-l dase? Un amic!




superfluu
superfluu

Posts : 554
Join date : 2011-01-12
Age : 57
Location : Bucuresti

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty MULTUMESC!

Post  Dama_de_rosu Tue Dec 25, 2012 9:21 pm

Da,a fost un an bun... bun si frumos..... a fost un an in care am facut putin pentru prietenii mei (pentru ca doar atat a fost posibil) am de multumit Cerului ca sunt azi aici,ca sunt sanatoasa,ca toti ai mei imi sunt alaturi; sunt un om bogat pentru ca am prieteni adevarati alaturi de mine,stiu ca am sa fiu si mai bogata,pentru ca sunt oameni pe care ii astept inca sa vina alaturi de mine,acei oameni care nu au folosit niciodata usor cuvantul ''prieten''.....cei care stiu ce valoare are acest cuvant...
da! pot azi sa spun ''multumesc Doamne! ai avut grija sa am sufletul plin de bucurie,sa nu simt nemultumire!'' da,azi pot sa ma bucur din plin de miracolul nasterii si pot sa spun cu un zambet din suflet CRACIUN FERICIT TUTUROR!!
Dama_de_rosu
Dama_de_rosu

Posts : 89
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Incitata de notiunea de prietenie

Post  superfluu Wed Dec 26, 2012 2:25 pm

Mi-am descoperit un fel de a gandi care se poate considera defect:
Desi sunt o fire deschisa , sociabila si acord incredere celor din jurul meu, imi fac cu greu noi prieteni.
Am in mine un fel de loialitate si de fidelitate fata de prietenii existenti , fara sa uit sa ma gandesc cu drag si nostalgie la cei plecati de langa mine, la acei prieteni speciali candva, care insa s-au indepartat fie pentru ca au avut o falsa implicare in ceea ce numim de regula prietenie , fie pentru ca eu nu am fost pentru ei decat un mic popas, apoi au plecat si m-au uitat.
Poate nu m-au uitat..doar ca au alte preocupari si nu ma mai cauta decat ocazional
sa imi raspunda la urari.
La randul meu nu m-am cramponat in prieteniile care dupa parerea mea, din start nu
aveau perspectiva.
Poate am gresit la randul meu. Acelea erau amicitii si eu le-am numit gresit prietenii.
E usor de vorbit despre prietenie, despre valoarea si harul ei, e mult mai greu sa o traiesti pana la capatul zilelor.
Si e si mai greu sa o mentii, daca nu doreste acelasi lucru si celalalt.
E sfarsit de an.. sfarsit de intamplari care le lasam in urma, cu regret sau nu.
Urmeaza ca asteptari noi sau mai vechi sa ne insoteasca in noul an.
superfluu
superfluu

Posts : 554
Join date : 2011-01-12
Age : 57
Location : Bucuresti

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Marti,2013....

Post  Dama_de_rosu Mon Dec 31, 2012 1:08 pm

Sa va fie anul care vine ,anul care contrazice si marti si 13..sa va fie anul cu iubire,cei dragi voua sa va arate si sa va spuna cat de importanti sunteti pentru ei,sa va fie anul care vine un an bun,cu sanatate,cu bucurii,ca cantec si cu voie buna!sa va fie un an lin,un an cu zambete,un an ,inca un an, cu Radio Temptation!
un an in care prietenii va sunt aproape! un an in care sa zambiti mai mult! un an in care banii ,pentru ca sunt multi, sa nu mai aiba loc la voi in buzunare!
sa va fie anul asa cum va doriti!


LA MULTI ANI!
Dama_de_rosu
Dama_de_rosu

Posts : 89
Join date : 2011-02-16

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Sarutul dintre ani

Post  superfluu Mon Dec 31, 2012 1:30 pm

M-a sărutat
De sfârşit de an,
Delicat si diafan
Parfumat!

M-a sărutat
În zi de An Nou
Dublu! (cu ecou)
Afumat!
superfluu
superfluu

Posts : 554
Join date : 2011-01-12
Age : 57
Location : Bucuresti

Back to top Go down

GANDUL DE SFARSIT DE AN Empty Re: GANDUL DE SFARSIT DE AN

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum